Turnus rehabilitacyjny w Mrzeżynie – rehabilitacja, zabawa i odpoczynek

W tym roku dzieci ze Stowarzyszenia „Otwórz Serce” wraz z rodzeństwem i rodzicami miały możliwość  wyjazdu na turnus rehabilitacyjny do Mrzeżyna. Turnus zorganizowany został w dniach od 4 do 18 sierpnia 2018 r. w Ośrodku Rehabilitacyjno -Wypoczynkowym Fama-Sta.

Wyjazd wsparli finansowo przyjaciele Stowarzyszenia „Otwórz Serce”oraz PFRON.

W czasie pobytu w Mrzeżynie dzieci korzystały szeregu zabiegów. W zależności od zaleceń lekarskich miały elektroterapię (prądy TENS), ultradźwięki, hydromasaż, masaż, aquavibron, krioterapię, naświetlania – sollux, solaris, laser terapeutyczny, stymat, pulsotronic lub magnetronic.

Dzieci mogły korzystać także z sali gimnastycznej wyposażonej w drabinki, suchy basen, piłki, materace i tor przeszkód.

Wyjazd nad morze to jednak nie tylko rehabilitacja, ale i wspaniała zabawa. Pogoda dopisała. Uczestnicy turnusu mogli zatem kąpać się w wyjątkowo ciepłym w tym roku morzu i korzystać z kąpieli słonecznych. Było także ognisko, chrzest morski na plaży, rejs statkiem, bal przebierańców i wycieczka do Kołobrzegu.

W świat zabawy i animacji wprowadziła dzieci Marzena Danielewicz, która swoją pomysłowością i zaangażowaniem zdobyła serca turnusowiczów.

Turnus rehabilitacyjny, to okres kiedy całe rodziny spędzają wspólnie czas praktycznie przez całą dobę. To doskonała okazja do wymiany doświadczeń i wiedzy na temat opieki nad dzieckiem z niepełnosprawnością. Dzieci w tym czasie socjalizują się, poznają nowe miejsca i znajdują się w nowych sytuacjach.