image

Wielki sukces jubileuszowej aukcji

Niesamowitym powodzeniem cieszyły się przedmioty wystawione na dziesiątej, jubileuszowej aukcji Stowarzyszenia „Otwórz Serce”. Przyjaciele podopiecznych Stowarzyszenia nie żałowali gotówki.
Dokładnie dziesięć lat temu pewna zdeterminowana matka postanowiła zawalczyć o swojego syna i dzieci swoich przyjaciół. Odbyła się wówczas pierwsza aukcja na rzecz dzieci z Zespołem Downa. Ludzie otworzyli serca i taką nazwę przyjęło stowarzyszenie, które założyła Agnieszka Sokołowska, mama Kaja cierpiącego na Zespół Downa. Wspierały ją w inicjatywie inne mamy, których dzieci także urodziły się z 21 chromosomem. Wspierali i wspierają nadal także wierni przyjaciele, których na szczęście nie brakuje. Uśmiech na małych twarzyczkach to jedyna nagroda jakiej oczekują i rokrocznie biorą udział w aukcjach charytatywnych na rzecz Stowarzyszenia „Otwórz Serce”.
W piątek 2 grudnia aukcja odbyła się po raz dziesiąty. Nie tylko okrągły jubileusz jest dziś okazją do świętowania. Kwota, jaką zebrano, także jest powodem do radości.
– Zebraliśmy ponad 15 tysięcy złotych. To rekordowa kwota i wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi. Dziękujemy z całego serca darczyńcom, gdyby nie oni cóż byśmy mieli dać pod młotek? Gdyby nie nasi przyjaciele, którzy wylicytował te wszystkie przedmioty? Nie o rekord nam chodziło, liczy się dla na każda złotówka i za wszystkie jeszcze raz w imieniu całego stowarzyszenia i naszych dzieci, dziękuję – podsumowuje Anna Kącka, prezes Stowarzyszenia „Otwórz Serce”. – Każda z nich zostanie należycie wykorzystana na potrzeby naszych podopiecznych.
Dziesięć lat temu, kiedy stowarzyszenie powstawało, było ich kilkoro, dziś to aż pięćdziesięcioro dzieci, które korzystają z terapii i turnusów rehabilitacyjnych.

Jak to się dzieje, że od dziesięciu lat grono przyjaciół powiększa się, nie zmniejsza? Ciężka praca i determinacja byłej i obecnej prezes, zarządu, członków i sympatyków „Otwórz Serce” przynosi efekty. Słowa „wszystkie dzieci nasze są” w tym przypadku to nie pusty frazes, czego dowodem może być pełna sala podczas każdej aukcji Stowarzyszenia.
LS (lca.pl)